Poradnia Dermatologiczna
Ogólne informacje o poradni

Współczesna dermatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Jednak zakres działania lekarzy dermatologów obejmuje bardzo często działania profilaktyczne, mające na celu wczesne wychwycenie łagodnych zmian skórnych i wczesne wdrożenie celowanej terapii.

Najczęstszymi problemami, które wymagają uwagi lekarza dermatologa to zmiany rumieniowe, pęcherzykowe, liszajowate, zmiany barwnikowe, jak również owrzodzenia znamiona czy naczyniaki. Porady dermatologiczne obejmują również choroby włosów, takich jak ich wypadanie oraz choroby paznokci, jak przebarwienia czy nadmierna łamliwość.
Wymienione zmiany mogą być objawami chorób alergicznych, grzybiczych, atopowych czy pasożytniczych, jednak niejednokrotnie związane z chorobami przewlekłymi. Stan skóry stanowi często odzwierciedlenie stanu organizmu w schorzeniach układowych, jak np.: cukrzyca czy choroby reumatoidalne. Zmiany pojawiające się na skórze to często pierwszy objaw poważnej choroby przewlekłej, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Po poradę dermatologa powinno się sięgnąć przynajmniej raz w roku, w ramach działań profilaktycznych i szeroko rozumianego pojęcia dbania o zdrowie. Lekarz dermatolog poradzi jak dbać o skórę, zaproponuje odpowiednią metodę leczenia, pomoże zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnych zmian skórnych. Dermatolog estetyczny oceni stan skóry, jej nawilżenie, poradzi jak kosmetyków unikać, a jakie należy stosować, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym, zdrowym wyglądem.

W Centrum Medycznym Euromedis Sp. z o.o. lekarzem dermatologiem udzielającym konsultacji jest pani dr n. med. Magdalena Kiedrowicz, specjalista dermatologii i wenerologii.

301