Ośrodek Terapii Zaburzeń Pamięci
Informacje ogólne

Witamy Państwa na stronie Ośrodka Terapii Zaburzeń Pamięci.

Nasz Ośrodek specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń pamięci oraz kompleksowej opiece nad osobami z chorobą Alzheimera i innymi zespołami otępiennymi. Prowadzimy także poradnictwo dla rodzin oraz opiekunów osób dotkniętych otępieniem.

Wykonujemy przesiewowe badania w kierunku zaburzeń pamięci przy użyciu specjalistycznych testów neurologicznych, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości współpracujący z nami lekarze kierują dalszą diagnostyką.

Poza standardowym leczeniem farmakologicznym prowadzimy także specjalistyczne programy terapeutyczne, które mają na celu znaczne spowolnienie procesu chorobowego. Programy te oparte są na różnorodnych technikach treningu pamięci (takich jak trening orientacji w rzeczywistości, terapia reminscencyjna czy trening prokognitywny). Ich istotą jest uaktywnienie i podtrzymanie zachowanych funkcji poznawczych, co w efekcie daje szansę na poprawę funkcjonowania w życiu codziennym. Prowadzone przez nas ćwiczenia przeznaczone są zarówno dla osób z chorobą Alzheimera, jak i łagodnymi zaburzeniami pamięci.

Pomimo, że w chwili obecnej nie jest jeszcze możliwe wyleczenie choroby Alzheimera, to uważamy, że istnieją duże szanse aby dzięki naszej pomocy i profesjonalnej opiece, spowolnić proces chorobowy w stopniu, który umożliwi naszym pacjentom jak najdłuższe czerpanie radości z życia i wspólnych chwil spędzanych z najbliższymi.

311